Altın Yunus Hotel

Altın Yunus Hotel” tanıtım sayfasına hoşgeldiniz. Bu sayfada Altın Yunus Hotel hakkında tüm bilgileri bulabilir ve aşağıdan bu hotel için yorumlarınızı yapabilirsiniz. Unutmayın yorumlarınız bize yol gösterecek.

Hayaller Ötesi Bir Tatil Keyfi

Anadolu’nun en uç noktasında bulunan Çeşme İlçesi;Adnan Menderes hava alanına 90 , İzmir’e 80 , Efes ve Meryem Ana’ya 150 , Çeşme’ye 3,5, Alaçatıya 4 km uzaklıkta, Boyalık Mevkii, Kalem Burnu’nda konumlanmıştır.

Altın Yunus

Standar Odalar

Deniz manzaralı 158 ve Bahçe manzaralı 161 odadan oluşan toplam 319 konforlu ve özel olarak sizler için hazırlanmış standart odalarımız 28 m2’dir. Tüm standart odalarda uydu TV, minibar, merkezi sistem klima (hava şartlarına bağlı olarak), saç kurutma makinası, telefon, emanet kasa (ücretsiz) bulunmaktadır. Yerler laminant parke kaplı olup, ilk dört bloktaki odalarda yatak olabilen kanepeler mevcuttur.

Standart oda banyoları fayans kaplı olup küvetlidir. Banyolarımızda telefon mevcuttur. Bütün standart odaların kapıları elektronik kartla açılıp, elektrikler ise enerji saver’a konulan elektronik kart ile çalışır.

Delphine suit

Dolphin Suit’ler, otelin 3. katında deniz manzaralı olup 6’sı otantik dekorlu toplam 17 adettir. Yeni yapılmış olan 11 Dolphin Suitte banyolar jakuzili olup yatak odası ve oturma odasından oluşmaktadır. Odalar arasında kapı bulunmamaktadır. 39 m2 olan suitlerimizde banyo dışında ayrı tuvaletimiz de bulunmaktadır.

Dolphin suit banyoları fayans kaplı olup küvetlidir. Banyolarımızda telefon mevcuttur. LCD TV, uydu yayını, minibar, emanet kasa(ücretsiz),saç kurutma makinası, merkezi sistem klima (hava şartlarına bağlı olarak) yatak olabilen kanepe ve masa sandalye grubu mevcuttur.

11 adet Dolphin suit’in zemini laminat parke, 6 adet Dolphin suit ise halı kaplıdır. Bütün Dolphin suitlerin kapıları elektronik kartla açılıp, elektrikler ise enerji saver’a konulan elektronik kart ile çalışır.

Golden Suite

Otelin üçüncü katında bulunan muhteşem deniz manzaralı Golden Suit odaları 2 adettir. Yatak odası, çalışma odası ve oturma odasından oluşan suitlerimizde odalar kapıyla ayrılmıştır. Odalarda masa-sandalye grubu, LCD TV, uydu yayını, mini bar, emanet kasa(ücretsiz), koltuk takımı ve sehpa bulunmaktadır.

40 m2 olan suitlerimizde banyo dışında ayrı tuvaletimiz de bulunmaktadır. Küvet jakuzilidir. Saç kurutma makinesi, telefon, özel hazırlanmış banyo setleri vardır.

Suitlerimizin balkonlarda şezlong ve sandalyeler mevcuttur. Golden Suit odaların kapıları kartlıdır, elektrikler ise enerji saver’a konulan kapı kartı ile çalışır.

Ocean Suite

Muhteşem deniz manzaralı Ocean Suit odaları 6 adettir. 70 m2 olan suitlerimizde banyo dışında ayrı tuvaletimiz de bulunmaktadır. Jakuzili küvetlerimiz deniz manzaralıdır. Yatağınızdan eşsiz deniz manzarasını izleyebileceğiniz Ocean suitlerde oturma grubu, emanet kasa(ücretsiz), minibar,merkezi sistem klima, telefon, uydu yayını, LCD TV, saç kurutma makinası mevcuttur.

Ocean Suit odaların kapıları kartlıdır, elektrikler ise enerji saver’a konulan kapı kartı ile çalışır.

Marina Sutudio

Marina manzaralı studio odalarımız 39 adettir. 24 m2 olan studio odalarımızda misafirlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği mutfak ekipmanları bulunmaktadır. 3 misafirin konaklayabileceği studio odaları merkezi klimalı(hava şartlarına bağlı olarak) olup, odalarda uydu yayını, TV, saç kurutma makinesi telefon olup, yerler seramik kaplıdır.

Kapılar anahtarlı olup, elektrikler ise enerji saver’a konulan anahtar ile çalışır.

Marina Aile Odaları

34 adet olan Marina manzaralı aile odalarımızda yatak odası, oturma odası ve misafirlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği mutfak ekipmanları bulunmaktadır. 4 misafirimizin konaklayabileceği 32 m2’lik marina aile odalarımızda ikişer adet banyo, WC, balkon ayrıca oturma odasında bir adet açılır kanepe bulunmaktadır.

Marina Aile odalarında merkezi sistem klima (hava koşullarına bağlı olarak), uydu yayını, TV, saç kurutma makinesi telefon olup yerler seramik kaplıdır.

5 adet Marina Aile odalarımız ise farklı olarak 36 m2 olup tek banyo ve balkondan oluşmaktadır.

Kapılar anahtarlı olup, elektrikler ise enerji saver’a konulan anahtar ile çalışır.

Sahil Evleri

Mavi bayraklı plajımızda bulunan havuz manzaralı Sahil Evleri 42 adettir. Yatak odası, oturma odası ve misafirlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği mutfak ekipmanları bulunmaktadır. 4 misafirimizin konaklayabileceği 40 m2 olan odalarımızda banyo, WC, balkon ayrıca oturma odasında bir adet açılır kanepe bulunmaktadır.

Sahil Evleri split klimalı olup, yerler seramik kaplıdır. Kapılar anahtarlı olup, elektrikler ise enerji saver’a konulan anahtar ile çalışır.

Su Jimnastiği

32C-33C’de ısıtılmış deniz suyu havuzunda yapılan egzersiz uygulamasıdır. Kasları rahatlatır, gücünü arttırır, dolaşımı ve metabolizmayı harekete geçirerek vücuttaki yağ kitlesini azaltırken kasların da forma sokulmasında etkili olarak zayıflamaya katkıda bulunur.

Pilates

Pilates,Yoga’dan sonra formda kalmanın yeni yolu.Madonna,Julia Roberts,Uma Thurman,Sezen Aksu ve birçok ünlünün terciha…

Pilates Nedir?

Joseph Pilates’in ”kontroloji”adını verdiği metodun,zihin ve beden bütünlüğünü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir.Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren,esnete ve özellikleiçsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esnasında dayanan bir sistemdir.Joseph Pilates,egzersizlerini şöyle tanımlamıştır;”Sadece üç derste farkı hissedecek,on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız.”

Pilates egzersizlerinin amacı;karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip,vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktadır.Pilatese göre vücut merkezi,derideki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur.Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama,güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir.Buda dengesiz adele yapısına,kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir.

Plates

Altı Pilates Prensibi

1-Konsantransyon

2-Kontrol

3-Merkezleme

4-Akıcı Hareket

5-Kesinlik

6-Nefes

Pilates Tekniği İle Çalıştırılan Kaslar

1-Sabitleyen Kaslar

-Gövdeyi Sabitleyenler

-Kürek Kemiklerini Sabitleyenler

-Kalça Sabitleyenler

2-Hareket Kasları

Güzellik Salonu

Yüz Bakımı

Klasik Cilt Bakımı          Cilt temizliği ve maske uygulamasının yapıldığı temel bakımdır.

Yoğun Bakım          Cilt temizliği, serumla lenf drenaji, özel maske uygulamasının yapıldığı bakımdır.

Anti – Age Bakımı

Kaş, Kirpik  Boyama

Kaş Formu

Vücut Bakımı

Vücut Peeling   Vücudun ölü hücrelerinden derinlemesine temizlemesidir.

Çamur Bakımı

Ciltteki ölü hücre tabakasını temizler, derinin dolaşımını ve elastikiyetini arttırır, cilt dokusunu canlandırır, cildin rahat nefes almasını ve gerekli mineral ihtiyacını karşılayarak beslenmesini sağlar. Toksinlerin cilt yoluyla atılımını kolaylaştırır.

Yosun Bakımı

Tüm vücuda sıcak yosunun uygulanmasıdır. Ciltteki ölü hücre tabakasını temizler, derinin dolaşımını ve elastikiyetini arttırır, cilt dokusunu canlandırır, cildin rahat nefes almasını ve gerekli mineral ihtiyacını karşılayarak beslenmesini sağlar. Toksinlerin cilt yoluyla atılımını kolaylaştırır.

Selülit Bakımı

Bitki özleri, masaj,yosun maskesi ile belirli bölgelerde yağları gideren , vücudu forma sokan bakımdır .

Epilasyon ve Ağda  İstenmeyen tüylerin hijen şartlarına uyarak temizlenmesidir.

Özel Bakımlar

Solaryum

Ayakta tüm vücudu renklendirmek amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Presso Terapi

Bacaklardaki ödemi gidermek için lenfatik drenaj aleti ile yapılan masajdır.Toksin atımını sağlar. Lenf sisteminin dolaşımını düzenler.

Corpo Terapi

Selülitleri gidermek için aletle yapılan masajdır. Selülitli bölgelerde inceleme sağlar dolaşımı düzenler cildi sıkılaştırır

Aroma Terapi

Yıllardır estetik ve güzellik amacıyla kullanılan temeli bitkisel tedaviye(fitoterapi) dayanan bir yöntemdir.Ruh,beden,zihin bakımı ve bütünlük etkisi sağlayan doğal bir yöntemdir.Bitkisel öz yağların,kişinin fiziksel,duygusal ve ruhsal sağlığı ve güzelliği için bedene en etkin uygulama yöntemi ile uygulanır.

Genel Masaj

Tüm vücuda ve belirli noktalara uygulanan masajdır.

Lokal Masaj

Vücudun belirlenen bölgelerine uygulanır.

Hamam Kese Köpük Masajı

Kendine özgü Türk mimari estetiği ve sıcak atmosferi ile özgün Türk masaj tekniklerini birleştiren Altın Yunus Bio Venus Türk Hamamı tüm vücut kaslarınıda rahatlama sağlar. Fiziksel ve zihinsel yorgunlunuzu alır.

Taş Masajı

Isıtılmış volkanik taşların masaj yoluyla vücut üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalarda bırakılması yoluyla kişinin vücudunda ısının bedenin derinine etki etmesini amaçlayan bir masaj türüdür. Masaj, ısıtılmış ya da soğutulmuş volkanik (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanarak yapılır. Bu yolla kişi üzerindeki negatif elektriğin giderildiğine inanılır.

Shiatsu Masajı

Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan Çin’de uygulanan bir yöntemdir.Vücuttaki belli şakra noktalarına parmakla yapılanan,negatif enerjiyi alıp pozitif enerji yükleyen bir masaj çeşididir.
Refleksoloji Masajı

Refleksoloji masajının temeli ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir.Bu bölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir.
Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerekli maniplasyonlarla bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır. Bu nedenle refleksoloji bir tür “denge” masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır.
Tai Masajı

Özellikle Tayland’da yaygın olarak uygulanmakta olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Çoğunlukla baskı ve gerdirme hareketlerini kapsamaktadır. Çıplak vücut üzerine uygulanmaz, yerde ve ince mat üzerinde uygulanır.
Anti Stres Masajı

Yavaş ve ritmik yapılan bir masaj tipidir. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır.
Selülit Masajı

Lenf yolları takip edilerek yaoılan masaj tipidir. Toksin atımını sağlar,lenf ve damar sisteminde dolaşımı düzenleyicidir. Ödem selülit giderici özelliği vardır.
Hint Masajı

Kökleri Hindistan’a dayanan,baş,boyun ve omuzlara uygulanan belli ritmik dairesel hareketlerle yapılan bir masaj çeşididir
Spor Masajı

Özellikle sportif etkinliklerde kullanılan bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritim, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır.
Bal Masajı

Deniz tuzu ve bal ile karıştırılarak yapılan bir çeşididir. Vücuda zindelik, rahatlama ve enerji verir.

Fitness Salonu

Dünyada rüzgar sörfü için en uygun koylardan birindedir…

Ege’nin otantik yaşantısı ile iç içe dinlenirken eğlenceli, hareketli bir yaz yaşama fırsatı…

Setur Marinaları’nın uzman işletmecilik anlayışı, büyük bir tatil kompleksinin avantajlarıyla birleşince Ege’nin en çekici marinalarından biri ortaya çıkıyor.

Çeşme’nin güzelliklerinin tadına varabilmek için mutlaka oraya bağlanmak gerekiyor.

Çeşme Altın Yunus Turistik Tesisler A.Ş

Adres     :     Boyalık Mevkii, Kalem Burnu,35948 Çeşme, İzmir – Türkiye
Telefon     :     +90 232 723 12 50
Faks     :     +90 232 723 22 52 – 723 22 42
E-posta     :     info@altinyunus.com.tr