Antalya okçuluk turuzmi

İtalya’da düzenlenen Okçuluk Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil eden ve Avrupa üçüncüsü olan Vedat Erbay, Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Kamelya World Hotel’de çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’da okçuluk turizmi de gelişme gösteriyor.

Antalya’da çalışmalarını sürdüren Vedat Erbay, bu yıl yarışmalarının çok yoğun olduğunu belirterek, ‘Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana hemen hemen her ay değişik ülkelerde yarışıyorum. Bu senenin başlangıcı olarak İtalya’da düzenlenen Okçuluk Olimpiyatları’nda Avrupa üçüncüsü oldum. Tabi bu benim ve ülkem için sevindirici. Çalışmalara yoğun bir şekilde devam ediyorum. Her yıl daha büyük yarışlar var. Onlara hazırlanıyorum’ diye konuştu.

Turizm’de okçuluğun önemli olduğunu söyleyen Erbay, ‘Turizm’de okçuluk çok ileri düzeyde. Ben 9 yıldır Kamelya World’de çalışıyorum. Yaklaşık 500 tane ilk defa burada spora başlamış ve şu an kendi ülkelerinde ciddi kulüp sporcusu olmuş misafirlerimiz var. Hepsiyle irtibat kuruyoruz. Birçoğu milli takımlarda yarışıyor. Turizm’de okçuluk gerçekten çok seviliyor, çok üst düzey bir spor’ şeklinde konuştu.

Manavgat’ta okçuluk okulu kurduklarını belirten Erbay, ‘Burada tüm dünyaya öğrenci yetiştiriyoruz. Bu ülkemiz adına da çok güzel. Bu çalışmamız bizleri de onurlandırıyor ve gurur veriyor’ şeklinde konuştu. 28 Ağustos 2008 tarihinde ilk defa yapılacak Master Olimpiyatları’na hazırlandığını söyleyen Erbay, yüzde 90 altın madalyayı alabileceğini belirtti.

Manavgat’ta okçuluk eğitimi alan Rus Sergei Shkintil okçuluk sporunun çok enteresan olduğunu belirterek, ‘Okçuluğu ilk defa Manavgat’ta denedim ve çok sevdim. Burada okçuluğa olan ilgiden çok memnunum. Okçuluk bizim için yaşam bir yaşam tarzı oldu’ diye konuştu.

Kasım ayında Manavgat Kamelya World’de okçuluk yarışması düzenleneceğini söyleyen Vedat Erbay, bir haftalık eğitim sürecinde yurt dışından gelen misafirlere günde 5 saat eğitimler verileceğini ve Kamelya World Cup 2008 adı altında okçuluk turnuvası düzenleneceğini söyledi.