Ayvalık tatil köyü

Ayvalık ilçesine bağlı adalar topluluğu. İrili ufaklı birçok adadan müteşekkildir. Bunlardan en büyüğü Alibey (Cuna) adasıdır.

Köprü ile önce Lale adasına daha sonra dolgu ile Ayvalık’a bağlandığından artık yarımada özelliği taşımaktadır.

Ayvalık koyu 22 küçük adayı barındırır. Cunda dışında hiçbirinde yerleşim yoktur. Ara sıra balıkçılar mola verirler. Motorlarla bu adalara geziler düzenlenir

İnce kumlu, uzun plajı ile Altınova Ayvalık-Ören arasındadır. Yazlık tatil sitelerinin yoğunluğu hemen göze çarpar.

Ayvalık Adaları kaynaklarda isim olarak Yund Adaları veya Cunda Adaları olarak da geçmektedir.

Rumlar bu adalara Kokuluadalar manasına gelen Hekatonisa demişlerdir. Hekatonesos, Apollonnesos, Hekatonnesoi, Hekatos gibi farklı yazılışları da vardır.

Güvercin / Kızlar Manastırı (St Giorgio / Aya Yorgi) : Tanrının kutsadığı yerlerden olan Pateriça Körfezi’ndebulunan Güvercin Adası ve ada içerisindeki manastır, ortaçağdan bu yana günümüze kadar gelebilen bir yapı olarakbüyük ilgi görmektedir.

AYVALIK Beach Hotel...

3 Yıldızlı Ayvalık Beacotel Deniz kıyısında, özel plajı bulunan otel Edremit Körfez hava alanına 60 km,

Sarımsaklı’ya 2 km mesafe yer almaktadır. 68 toplam odası ve 136 yatak kapasitesine sahiptir.

Odalarında Minibar, Split klima, Duş, Saç kurutma makinası, Telefon, Müzik yayını, bazı odalarda balkon bulunmaktadır. Deniz manzarası izleyebileceğiniz Otel Ayvalık Beacotelin özellikleri 12 Saat oda servisi, jeneratör, Doktor veya Hemşire, Ücretsiz otopark, Sağlık odası, Merkezi klima, Bahçe, Televizyon odası, Oyun odası, Resepsiyonda kasa, Market, Hediyelik eşya, Çamaşırhane yeralmaktadır. Kusursuz hizmet anlayışı ile Spor ve Rekreasyonlarınız için Mini futbol, Plaj voleybolu, Basketbol, Çocuk oyun alanı, Kano, Spor salonu, Açık havuz, Çocuk havuzu, Sauna, Masa tenisi, Bilardo, Tenis verilen hizmetlerden bazılarıdır. 300 Kişilik 1 açık büfe restoran, 150 Kişilik 1 alakart restoran, Lobi bar, Havuz bar, Sahil bar, Snack bar bulunan otel Yarım pansiyon sisteminde çalışmaktadır. Her türlü iş ve kongreleriniz için düzenlenmiş 25 kişilik 1 toplantı odası, Ses sistemi, Televizyon, Fax, Beyaz tahta, Slide projektör mevcuttur.

Adres : Altinkum Mevkii P.K. 8 / Ayvalik / Balikesir

Ayvalık Beach

Ağustos Eylül
Yarım Pansiyon
Tek Kişilik Oda 120 Ytl
90 Ytl

İki Kişilik Oda
160 Ytl
120 Ytl

Üç Kişilik Oda
216 Ytl
162 Ytl

The original device sold a reported 40 anonymous gps tracker for phone million units, with the ipad 2 also producing some impressive figures