Bangkok Oteller; Peninsula, Sangri-la, Conrad, Sukhotai gibi iyi otellerin bulunduğu bu şehirde, nehir kıyısındaki konumu ve mükemmel servisiyle Mandarin Orientalı tercih edebilirsiniz.

Bangkok Sokak pazarları, Emporium, Siam Paragon, Central World Plaza gibi modern alışveriş merkezlerinin yanısıra sokak pazarlarından alınacak çeşitli malzemeler bulabilirsiniz.

Çin’in dışındaki en büyük Çin mahallesi Bangkok, 1700’lü yıllarda Çin’den gelip bu topraklara yerleşmiş Çinlilerden oluşuyor. Kendilerini Taylandlı olarak adlandırıyorlar. Öyle ki, çoğu artık Çince bile konuşmuyor. Renkli ve kalabalık dar sokakları, sokakta pişen yemekleri, kuyumcuları, Çin’den gelen ürünlerin satıldığı dükkanları, balık, sebze, meyve ve çeşitli yiyecekler satan ufak işletmeleriyle şehrin görülmeye değer bölgelerinden birisi.

Bangkok’un yıllardır en ünlü turistik atraksiyonu olan yüzen pazarların en ünlüsü, Damnoen Saduak Floating Market. Şehrin 110 kilometre batısında yer alıyor. Geleneksel teknelerde meyve, sebze gibi çeşitli ürünlerin satıldığı bu renkli dünyayı sabah saatlerinde görmek mümkün.

SPA Cenneti

Dokuz milyonluk bu karışık ve kalabalık şehir, SPA’ları ve başta Tayland masajı olmak üzere rahatlama teknikleriyle ünlü. Yani bir anlamda canlanma cenneti. Günümüze kadar gelen geleneksel şifa yöntemleri yoga, meditasyon, egzotik bitkiler, kokular ve yağlarla birleşince ortaya müthiş bir fiziksel ve ruhsal rahatlama ortamı çıkıyor. Taylandlılara özgü mükemmel servisi ve misafirperverliği de unutmamak lazım.

Bangkok Ulaşım

THY’nin her gün Bangkok’a direkt uçuş seferleri var. Yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürmekte.

Bangkok’un en ilginç özelliklerinden biri renkli gece hayatı. Ama uyaralım; sert ve kural tanımaz. Barlara girmeseniz de, Patpong Pazarı ve çevresini görün.