Food and Travel dergisi Kurban Bayramı ve yılbaşı tatilini en iyi şekilde değerlendirmek için turizmcilere sordu;

Kısa tatiller için nereleri önerirsiniz?

Sizin favori kısa tatiliniz hangisiydi?

Martine Atalay-Koptur yönetim kurulu üyesi;

Kısıtlı bütçe için Akdeniz ülkelerini ve Avrupa başkentlerini öneren Atalay bu bölgelere düzenlenen charter seferleri, ucuz tatil imkanı sunuyor. Sınırsız bütçe ile tatile çıkanlara İtalya’da Toskana, İspanya ve Fransa’nın şarapçılık bölgeleri veya Akdeniz kıyılarındaki kentler olabilir. Kurban Bayramında Uzakdoğu, Hindistan, Afrika; yılbaşında kayak için Fransız Alpleri güzel seçeneler.

Atalay kısa tatillerde gurme seyahatlerini tercih ettiğini belirtirken. Burganya harikaydı sadece bölgenin merkezi Baune şehrinde kalarak bile keyifli birkaç gün geçirilebilir dedi.

Sarp ÖZKAR-Prontotour Pazarlama Müdürü

Bayramda Barselona’yı Gezin Yılbaşını Paris’te kutlayın;

Kurban Bayramı için uygun fiyatlı Prag, Budapeşte, Kahire-Sharm El Sheikh ve Dubrovnik turlarını öneriyor. Bütçeyi biraz zorlayabilenlere Roma, Paris, Barselona, Amsterdam, Londra, St Petersburg güzel alternatif. Yılbaşı için kesinlikle Paris, Prag, Barselona, Londra ve Roma.

Ali AKYÜZ-Cafetur Genel Müdürü

Ekimde Mardin Kasım’da Avrupa Güzel

Ekim ayında yurt içinde Sinop, Antakya, Halep ve Mardin’i yurt dışında Paris ve Normandiya’yı öneren Akyüz Kasım sonu için Avrupa’daki başkentler ve Kıbrıs iyi bir alternatif. Uzakdoğuda muson iklimi sona erdiğinde güzel olabilir. Yılbaşında yurtiçinde termal bölgeler ve antik Likya çok keyiflidir. Yurtdışında yılbaşı Paris’te kutlanır.

Geçen yıl Nisan ayında Endülüse giden Akyüz Sevilla, Cordoba, Elhamra, hem tarihi dokusu, hem yaşam kalitesi ve mutfağıyla görülmesi gereken yerler dedi.

Esra TANOĞLU-VIP Turizm Dış Turlar Direktörü

Korsika’da Lüks, Ürdün’de Ucuz Tatil

Tatil için sınırsız bütçe ayıranlar Korsika’da lüks bir tatil geçirebilirler. Bin kilometrelik sahil boyunca 200’den fazla plaj ve Ajaccio gibi şık sahil kasabaları var. Tekne kiralayarak, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Scandola’ya gidebilirsiniz. Minimum bütçeler içinde Ürdün’ü tavsiye ediyor Tanoğlu. Dev kayala işlenmiş antik kent Petra görülmeye değer.