Bayrampaşa eğlence merkezi

Otel de yapılacak, Intercontinental işletecek.

Bayrampaşa Otogarı’nın yanına Türkiye’nin en büyük eğlence merkezini, Paris’teki Disneyland’ı inşa eden şirket yapacak.
Bayrampaşa Otogarı’nın yanında, Türkiye’nin en büyük eğlence merkezi inşa ediliyor. Ağaçkakan İnşaat’a bağlı Ora İstanbul Gayrimenkul ve Geliştirme şirketi tarafından inşa edilecek olan eğlence merkezi, Bayrampaşa Carrefour’un bitişiğindeki 123 dönüm arsa üzerine kurulacak. Paris’teki Disneyland’ı inşa eden Valerio Mazzoli Studio şirketi, eğlence merkezinin inşaat danışmanlığını üstlendi.  Eğlence merkezinin yönetimini, 40 ülkede 450 tane eğlence merkezini yöneten International Theme Park Services (ITPS) yapacak. ITPS şirketi içinde; lunapark, su parkı, akvaryum, hayvanat bahçesi ve müze olan eğlence merkezlerini yönetiyor.

Şirketin yönettiği eğlence merkezleri arasında Los Angeles’teki Walt Disney Productions, Tayvan’daki Dinozor Parkı, Paris’teki Asterix Theme Park, New York’taki Time Warner Inc, Las Vegas’taki MGM Grand Theme Park, Missouri’deki Walt Disney Hometown ve New Orleans’taki Jazzland Theme Park ilk sıralarda sayılıyor. Ora İstanbul Gayrimenkul şirketi, projenin detaylarını 18 Haziran Çarşamba günü bir basın toplantısıyla açıklayacak.

Oteli de olacak

Toplantıya, Paris’teki Disneyland’ı inşa eden Valerio Mazzoli Studio’nun Başkanı Valerio Mazzoli, International Theme Park Services’in başkanı Dennis Speigel, Intercontinental Hotels Group’un Avrupa Geliştirme Direktörü Peter Vermeer de katılacak.

Mimar Şefik Birkiye tarafından tasarlanan projede, eğlence merkezinin yanı sıra alışveriş merkezi, otel, kongre merkezi ve spor tesisleri yer alacak. Proje kapsamındaki oteli de Intercontinental Hotels Group işletecek.

Altı ay önce kuruldu

Ora İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş., 7 Aralık 2007’de 50 bin YTL sermayeyle kuruldu. Şirketin kurucuları; Ağaçkakan Yatırım Organizasyonu, Ahmet Sabri Uluğ, Emine Zeynep Kıray, Fatma Müberra Rızo ve Vladko Rizo olarak sıralanıyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını Enver Nalbant’ın yaptığı şirketin yönetim kurulu üyeleri de Ahmet Sabri Uluğ, Fatma Müberra rizo ve Vladko Rizo’dan oluşuyor.

Ora İstanbul Gayrimenkul’un bağlı olduğu Ağaçkakan İnşaat, otogarın güney girişinde de Miyansera Evleri adlı bir konut projesi inşa ediyor.

A stagnant economy the united states suffered a recession www.college-homework-help.org/ under bush, and by 1992 the number of poor people in america reached its highest level since 1964