Bodrum eğlence hayatı

Ali Poyrazoğlu Magic Life’ta Yeşil Kabare ile geri dönüyor.

Türkiye’de stand-up gösteri denince ilk akla gelen ve gösteri sanatlarında yeni bir dönemi başlatan Yeşil Kabare, Magic Life Bodrum’da kapılarını yeniden aralıyor. Ali Poyrazoğlu’nun 1980’lı yılların sonunda Beyoğlu’nda açtığı ve günümüzün pek çok ünlü isminin sahne aldığı Yeşil Kabare, zengin ve coşkulu programıyla 28 Haziran itibariyle Magic Life Bodrum’da izleyicisiyle buluşacak.

Danstan canlı müziğe, komedi şovlarından akıl almaz gösterilere kadar renkli bir programı içeren Yeşil Kabare, Bodrum’un gece hayatında bir ilki hayata geçirecek. Magic Life Bodrum’da konaklayan  misafirlerin yanı sıra Bodrum’da yaşayan veya tatile gelen herkese açık olan Yeşil Kabare, Ali Poyrazoğlu dışında Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Eser Ali, Berrak Kuş, Murat Ilgar, Suat Ünaldı, konuk sanatçı olarak da Ferdi Özbeğen ve Deniz Akkaya  gibi pek çok ünlü ismi de ağırlayacak.

Brezilya’nın karnaval havasını yansıtan ve Magic Life kulüplerinde yaz boyunca şovlar gerçekleştirecek olan Brasil Tropical de Yeşil Kabare’nin kadrosunda yer alacak. Öte yandan yine dünya şampiyonlukları olan akrobatlar, canlı müzik şovları da Yeşil Kabare’de sahne alacak.

En çılgın eğlence

Ali Poyrazoğlu, Magic Life Bodrum’da yaz boyunca “Tak Tak Takıntı”, “İçimdeki Timsah” ve “Ben Eskiden Küçüktüm” adlı oyunlarını MAGİC LİFE misafirleriyle buluşturmayı sürdürecek. Ali Poyrazoğlu ve tiyatrosunun MAGİC LİFE ile geçtiğimiz yaz başlattığı “Sanat için, Sanat içinde” projesinin boyutları Yeşil Kabare ile bu yıl daha da genişletilerek eğlence hayatında farklılık yaratması hedefleniyor.

“Sanat için, sanat içinde” adlı bir projeyle turizm sektöründe yine bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Magic Life Center Genel Müdürü Başak Erel, “Geçen yaz Türk misafirlerimizin yoğun olduğu Bodrum kulübümüzde ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile tiyatro, sanata va hayata dair sohbet buluşmaları, kitap okuma günleri, çocuk tiyatrosu gibi pek çok etkinliği gerçekleştirmiştik. Bu yıl da Ali Poyrazoğlu ile yine farklı bir projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Ali Poyrazoğlu’nun İstanbul’da kurduğu ve o yıllarda çok rağbet gören Yeşil Kabare’yi biz Bodrum’a taşıyacağız. Kabare ile tiyatro, müzik ve dans ile misafirlerimizi buluşturacağız. Hem de bir nostaljiyi tekrar hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Yeşil Kabare zamanları

Beyoğlu Talimhane’de küçük bir mekanda açılan Yeşil Kabare’yi Ali Poyrazoğlu şöyle anlatıyor:

“Yeşil, o zamanlar İstanbul’un en çok eğlenilen yeriydi. Gırgır, eğlence, alay, güldürü, müzik ve dansın iç içe geçtiği Yeşil Kabare aslında stand-up’ın doğduğu yerdi. Komedinin başrolde olduğu Yeşil’in sahnesine çıkan ve ünlü olmayan kalmamıştır diyebilirim. O zamanlar Uğur Yücel, Huysuz Virjin, Müjdat Gezen, Cem Özer, Demet Akbağ, Rasim Öztekin, Altan Erbulak, Defne Yalnız gibi isimlerle stand-up’ın en iyisini yapardık. Üstelik müthiş bir politik alay vardı o zamanlar. Zeki Müren, Sezen Aksu gibi isimler de bu gösterileri izlemeye gelir, misafir sanatçı olarak sahne alırdı. Ben o günleri çok özledim ve yarı Bodrum’lu olarak gece hayatındaki önemli bir açığı MAGIC LIFE’ta Yeşil Kabare’yi tekrar hayata geçirerek kapatmaya karar verdim.”