İstanbul’da artık Boğaz turu yapmak isteyenler ister kısa turlara isterlerse uzun soluklu turlara katılabilecekler.

İDO, Boğaziçi’nin muhteşem güzelliğini doya doya yaşamak isteyenler için kısa ve uzun olmak üzere iki ayrı Boğaz turuyla unutulmaz anlar yaşatacak.

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, eşsiz manzarasıyla Boğaz’ın keyfini çıkarmak isteyen İstanbullular’a büyük fırsat. İDO, kentimizin muhteşem güzelliklerini gözler önüne seren Boğaz turlarının sefer sayısını 10 Nisan Cumartesi gününden itibaren artırıyor. Vatandaşlardan gelen yoğun talebi dikkate alan İDO, başladığı tarihten itibaren sadece pazar günü yapılan kısa Boğaz turlarını, bu yaz sezonunda 10 Nisan-14 Haziran arasında her gün gerçekleştirecek.

Mehtap Gezileri 15 Mayıs’ta

Deniz, Boğaz ve tarihi güzellikleri doya doya yaşamak isteyenler tüm gün, kısıtlı zamanı olanlara ise kısa tur ile unutulmaz anlar yaşayacak. İstanbullular, Boğaziçi’nin benzersiz güzellikteki sahillerini gezerken, yalılar, saraylar ve iskeleler arasında tarihsel bir yolculuğa çıkma fırsatı bulacak. Boğaz’ın tadını akşam sefasıyla yaşamak isteyenler için de 15 Mayıs’ta Bostancı-Anadolu Kavağı hattında “Mehtaplı Geceler” gezisi başlıyor.

2 Saatlik Kısa Boğaz Turu 15 Lira

Yolcularına keyifli saatler vaat eden İDO, kısa ve uzun olmak üzere iki ayrı Boğaz turu düzenliyor. Kısa Boğaz turu , Eminönü-Üsküdar kalkışlı. Tura katılmak isteyenler her gün saat 14;30’da Eminönü İskelesi’nden, 14;50’de de Üsküdar İskelesinden bu keyfe başlayabilecek. Eminönünden 2 saat, Üsküdar’dan ise 1 saat 20 dakika sürecek olan kısa Boğaz turuna yolcular sadece 15 Lira ödeyerek katılabilecekler.

6 Saatlik Uzun Boğaz Tur Keyfi 25 Lira

İDO’nun gerçekleştireceği uzun Boğaz turu, Eminönü-Beşiktaş-Kanlıca-Yeniköy-Sarıyer-Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı güzargahında düzenlenecek. Turlar her gün 10;35 ile 13;35 saatleri arasında Eminönü İskelesinden başlayacak. Yaklaşık 6 saat süren uzun Boğaz turunun gidiş-dönüş ücreti 25 TL olarak belirlendi. Tura tek yön olarak katılmak isteyenler ise 15 TL ücret ödeyecekler.

Boğaz Turlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için İDO’nun telefon numarası: 0 212 444 44 36