Boğaz turu

Link Turizm boğaz turlarına başladı

‘Büyüyünce gemi olacağım’ sloganıyla yola çıktı.

link turizm

Hollanda pazarından Türkiye’ye incoming yapan Sonarex’i Eman Tur’a satan Songül Etili, Sonarex’in bir alt markası olan Link Turizm’i faaliyete geçirerek, İstanbul Boğazı’nda tekne turlarına başladı. ‘Büyüyünce gemi olacağım’ sloganıyla yola çıkan Etili, İstanbul’da yabancılara yönelik kültür turizmini de kapsayan 6 günlük paketler oluşturacağını söyledi.

Link Turizm’in miras işleri nedeniyle faaliyetlerinin 4-5 yıldır durduğunu belirten Link Turizm’in sahibi Songül Etili, Marmaris’te olan şirketi İstanbul’a taşıdıklarını ve ilk etapta bir tekneyle İstanbul boğazında tekne turlarına başlayacaklarını açıkladı.

Yeni işiyle ilgili bilgi veren Link Turizm’in sahibi Songül Etili, 12 kişi kapasiteli  gulet tarzı tekneyle ilk etapta İstanbul boğazında özel turlar düzenleyeceğini söyledi. 14 metre uzunluğunda ve 4.10 santim genişliğinde olan teknede 5 kişinin konaklayabileceğini işaret eden Etili, teknenin komple bir renovasyondan geçtiğini ve hem konaklamaları hem de günübirlik turlara hazır hale getirildiğini kaydetti.

Sultanahmet’e otel açacak

Kültür ve deniz-güneş-kum’u kapsayan 6 günlük paketler hazırlayacağını dile getiren Etili, “Özellikle Hollanda ve İsviçre pazarına yönelik, 3 gün tarihi yadımaada, Sultanahmet’i içine alan kültür turu, 3 gün de Boğaz turu ve Adalar’ı kapsayan deniz turundan oluşan 6 günlük bir paket hazırlayacağım” dedi. Etili, iç pazara yönelik olarak da Boğaz turlarının yanı sıra küçük gruplara özel programlar hazırlayacaklarını ifade etti.

‘Büyüyünce Gemi Olacağım’ sloganıyla yola çıktıklarını ve teknede butik bir hizmet vereceklerine dikkat çeken Songül Etili, 2009’da tekne sayısını artırmayı hedeflediğini de dile getirdi.

Otel işine girmek istediğinin de altını çizen Etili, “Sultanahmet’te butik otel açmak istiyorum. Bunun için Sultanahmet’te uygun yer arıyorum” şeklinde konuştu. Ayvalık ilçesine bağlı adalar topluluğu. İrili ufaklı birçok adadan müteşekkildir. Bunlardan en büyüğü Alibey (Cuna) adasıdır.

Köprü ile önce Lale adasına daha sonra dolgu ile Ayvalık’a bağlandığından artık yarımada özelliği taşımaktadır.

Ayvalık koyu 22 küçük adayı barındırır. Cunda dışında hiçbirinde yerleşim yoktur. Ara sıra balıkçılar mola verirler. Motorlarla bu adalara geziler düzenlenir

İnce kumlu, uzun plajı ile Altınova Ayvalık-Ören arasındadır. Yazlık tatil sitelerinin yoğunluğu hemen göze çarpar.

Ayvalık Adaları kaynaklarda isim olarak Yund Adaları veya Cunda Adaları olarak da geçmektedir.

Rumlar bu adalara Kokuluadalar manasına gelen Hekatonisa demişlerdir. Hekatonesos, Apollonnesos, Hekatonnesoi, Hekatos gibi farklı yazılışları da vardır

You have to ask, I tell those descriptive post who I don’t give to, or interact with