Bir zamanların “Yeşil Bursa” diye anılan kentinde hızlı sanayileşmenin ve büyümenin getirdiği yükleri hissetseniz de sırtını Uludağ’a yaslamış Osmanlıların ilk başkenti olan Bursa’yı seversiniz. Farklı özelliklere sahip olan bir kent Bursa. Dönerini dünyanın dört bir yanına götürdüğümüz, kestane şekerini sevdiğimiz, ipeği yüzyıllardır ünlü ve yanıbaşında Türkiye’nin ilk kayak merkezi Uludağ. Bursa’nın içinde ve çevresinde gezilip görülecek o kadar yer varki. İsterseniz özel olarak kısa bir tatile gidin, isterseniz geçerken bir mola verin.

Bursa aynı zamanda kaplıcalar kenti. Doğal şifalı suları bir çok hastalığa iyi geliyor. Otellerin Çekirge tarafında olanlarında bu kaplıca suyu ve termal banyolar var. Ayrıca kaplıcalara gitmeden bu otellerde kalarak tedavi olunabiliyor. Beş yıldızlı otel dahil her nitelikte otel bulabileceğiniz Bursa’da termal otelleri seçerseniz bu olanaklardan faydalanabilirsiniz. Bursa içindekileri seçemezseniz Oylat veya Tümbüldek kaplıcalarını deneyin.

Bursa’nın denize bağlantısı Mudanya, Gemlik, Armutlu ve Yalova üzerinden. Mudanya’da eski gar binası otele dönüştürüldü. Şehir içinde daha düşük nitelikte oteller de var.

Bursa’nın bir başka turistik ilçesi Mustafa Kemal Paşa.

Havaalanı; Bursa Havaalanı şehir merkezine 3 km