Çalış Sahili Plajı Fethiye;

Fethiye şehir merkezine en yakın ve uzun bir plajdır. Özel araç ya da dolmuşlarla ulaşımı kolaydır.Fethiye şehir merkezine en yakın ve uzun bir plajdır. Özel araç ya da dolmuşlarla ulaşımı kolaydır.2 farklı rotadan giden dolmuşlar sayesinde her 5 dakikada bir araç bulabilirsiniz. Çok sayıda ve farklı büyüklükte konaklama tesisleri, eğlence mekanları ile aradığınız pek çok şeyi bir arada bulabileceğiniz bir sahildir.

Sahilin en güney ucunda özel “Şat Beach Club” plaj işletmesi bulunmakta. oteller ve restoranların olduğu bölgede işletmelere ait şezlonglar mevcut. Yaklaşık 2 km uzunluğundaki plajın en kuzey ucuna doğru gittikçe “Koca Çalış”olarak adlandırılmakta.Yer yer kumlu, yer yer taşlı plajı ile, her türden sahili sevenlere farklı alternatifler sunabilmektedir.

Sahil batıya ve açık denize doğru baktığı için öğleden sonraları biraz dalgalı ve bu dalgaya bağlı olarak da biraz bulanık olabilmekte. Durgun denizde yüzmek isteyenler için sabah erken saatler daha uygun olacaktır. Öğleye doğru başlayan ve hiç kesilmeyen esintisi ile bunalmadan gününüzü geçirebileceğiniz çok keyifli bir sahildir.

Çalış sahilinin iç tarafında bulunan akarsuyun üzerinde çok sayıda tekne yer almakta. Bu tekneler ile deniz yolu ile Fethiye’ye gidebileceğiniz gibi, Şövalye (Meğri) Adasına da gidebilir, orada deniz keyfi yaşayabilirsiniz.