HAVUZ

Olimpik Açık Havuz // Yarı Olimpik Kapalı Havuz // Çocuk Eğitim Havuzları // Jakuzi // Sauna

Gymnasium Sports Center’da yüzmenin mevsimi, zamanı ve yaşı yok !

Olimpik standarttaki havuzlarımız yılın dört mevsimi 06:00 � 23:00 saatleri arasında  sizleri bekliyor.

Yaşınız kaç olursa olsun yüzmeyi öğrenmek istiyorsanız yada yüzme stillerinizi geliştirmek istiyorsanız Marmara Üniversitesi Spor Yüksekokulu mezunu uzman antrenörler tarafından verilen yüzme derslerinden faydalanabilirsiniz.

SAUNA

Sauna terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengesini sağlar. Hatta egzersiz yaptıktan sonra saunaya girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar. Sauna banyolarının kardiyo vasküler sistem ve sağlık açısından çok önemli olan kan basıncı üzerinde çok yararlı etkileri vardır. Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar.

Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak, düzenleyerek ve özellikle kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar. Ayrıca saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi ile yorgunluk, stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir. Bu arada saunanın solunum yolları üzerindeki düzenleyici etkisini de unutmamak gerekir.

Kısaca sauna hem sağlık hem de güzellik açısından kendinize vereceğiniz ödüllerden biridir.

*Havuz üyelerimiz Sauna ve Jakuzimizden ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler.