Deniz taksi

Kabataş İskelesi’nde bugün açılış töreni yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ilk projelerinden “Deniz Taksi”, yarından itibaren İstanbullular’a hizmet vermeye başlayacak.

Daha önce tanıtımı yapılan taksilerin hizmete girmesi nedeniyle bugün Kabataş İskelesi’nde açılış töreni yapılacak. 4 tekneyle başlayacak seferlere ağustos ayında 2 tekne daha eklenecek. Teknomar Denizcilik A.Ş tarafından hayata geçirilen deniz taksiler 11 metre boyunda, 4.30 metre eninde. 10 kişilik tekneler, emniyet kemerli koltukları, kliması ve İstanbul’u rahatça izleyebilecekleri 240 derecelik görüş sağlayan panaromik camlarıyla yolcularına konforlu bir yolculuk imkanı sağlayacak.

Taksiler 18 deniz mili (yaklaşık 32 km/saat) hız yapabiliyor. Alo Deniz Taksi’nin numarası 444 44 36. Bu numarayı arayan kişinin kimlik bilgileri alındıktan sonra kendisine bir referans numarası verilerek merkezden kontrol edilen taksilerin en yakını yönlendirilecek.

Duraklardaki “dokunmatik” ekranlardan, çağrıdan sonra deniz taksinin ne zaman geleceği ve varış noktasına ne kadar sürede ulaşılabileceği öğrenilebilecek. Gündüz tarifesinde 15 YTL ile açılan deniz takside mil başına 10 YTL ücret ödenecek. Gece tarifesi ise 20 YTL ile açılacak, mil başına ücreti ise 15 YTL olacak.

Such studies have identified 17 elements that http://paper-writer.org are essential nutrients in all plants and a few other elements that are essential to certain groups of plants