Erciyes Kayak Merkezi – Kayseri

Erciyes Kayak merkezi Orta Anadoluda en yüksek dorukta Erciyes Dağının (3916 m.) Kayseri ilinin 25 km. güneyinde bulunur.
Sönmüş bir volkan olan dağın yüksek kısımları yılın her mevsiminde kalıcı karlarla örtülüdür. Dağın kuzeyinde ise bir km. uzunlukta bir dağ buzulu mevcuttur. Kayak Merkezi Dağın kuzey yamaçlarında yeralan Tekir Yaylası üzerindedir. Erciyes, Kayak Merkezi olmanın dışında, dağcılık sporu açısından ülkenin önemli dağlarından biridir.

Erciyes kayak merkezi

erciyes-kayak-merkezi

Konaklama ve Diğer Hizmetler
Dört devlet konuk evi, bir otel bulunmaktadır. Konaklama yerlerinde lokanta, bar, yüzme havuzu, kayak hocası ile malzeme kiralama hizmetleri mevcuttur. Ayrıca büyük bir kafeterya ve sağlık ocağı bulunmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezinde konaklayabileceğiniz yerler

Hilton

Ace Otel

Bülent Hotel

Dedeman

Almer Otel

Grand eras Otel

Mirada Hotel
Mekanik Tesisler ve Pistler
Erciyes Kayak merkezinde toplam 1905 kişi/saat 2 adet teleski ve 1 adet telesiyej olmak üzere 3 adet mekanik tesis mevcuttur.

Ulaşım
Kayak tesislerine  havaalanından (Kayseri-Erkilet) otobüsle 40 dakika, kent merkezinden 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinden kayak tesislerine ulaşım özel araçlarla mümkündür. Ayrıca bir çok otel müşteriler için servis organize etmektedir.