Eskişehir mucizesi Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Eskişehirlilere farklı bir güzellik Eskeşehire farklılık katmaya devam ediyor. Taraflı tarafsız herkezin takdirini kazanan başkan halk için çalışmaktan halk için mesaisini harcamaktan vazgeçmiyceğe benziyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanını kutluyoruz başarılarının devamını diliyoruz ve sizlere Eskişehire ayrıcalık katan büyük emeklerle yapılan Eskişehir yapay plajını tanıtıyoruz.

Eskişehir Yapay Plajı

Eskişehir otogarı karşısında Porsuk Çayı kıyısında 300 dönümlük alana yapılan Kent Park içerisinde 350 metrelik yapay plajla  Anadolu bozkırında deniz ve plaj özlemi sona erecek.” Yurt dışında Paris, Viyana gibi büyük kentlerde yapay plajlar olduğunu belirten Sayın Büyükerşen oralarda yalnızca güneşlenildiğini Eskişehir Yapay Plajında ise suyun yüzme amaçlı kullanılabileceğini” belirtiyor.

22 Temmuz 2009 tarihinde hizmete açılacak olan Yapay Plajda 15 soyunma kabini 150 şezlong ve 2 tane can kurtaran kulesi bulunuyor. Plaj değil havuzumu tercih ediyorsunuz aynı tarihte Kent Park içerisinde Yapay plajın yanında Olimpik yüzme havuzda misafirlere hizmet veriyor.

Eskişehirli vatandaşların bu hizmete büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Eskişehir Kent Park

kent park

Yapay plaj

yapay plaj

Eskişehir Kent park

eskişehir kent park

Eskişehir Yapay Plaj

eskişehir yap plajı

Eskişehir

eskişehir