Helikopter Turu

Antalya’da, Medair ve Calypso Helikopter işbirliğiyle başlatılan ’helikopter turu’nun Türk turizmine katkı sağlaması bekleniyor. Medair Satış ve Pazarlama Direktörü Etem Emre Yıldız, helikopter turunun 10 dakikasının 99 Euro, saatinin de 1.500 Euro olacağını belirterek, ilk yıl için 1 milyon Euro ciro beklediklerini söyledi.

Esas Holding bünyesinde yer alan helikopter şirketi Medair, Calypso Helikopter’le işbirliği yaparak Antalya’da zengin turistlere yönelik helikopter turları başlattı. Haziranın başında başlayan ve talebe göre ekim ayının sonuna kadar devam edecek olan turlardan en çok Rus turistlerin yararlanması bekleniyor. VIP turistlere yönelik turların saati 1500 Euro olarak belirlendi. Helikopter turlarının tanıtım toplantısında konuşan Medair Satış ve Pazarlama Direktörü Etem Emre Yıldız, başlattıkları turun Türkiye turizmine katkı sağlayacağını belirterek, helikopter turu ve ulaşımından bu yıl için 1 milyon Euro, 2009 yılında ise 2 milyon Euro’luk ciro beklentileri olduğunu söyledi.

Kapadokya’ya ulaşım

Türkiye’de, Akdeniz Bölgesi’nde ve Antalya’da helikopter bulunmadığını ve bu açığı görerek projeyi başlattıklarını kaydeden Yıldız, “Antalya üzerinde helikopterle uçmak yanında yakın turistik yerlere ulaşım hizmeti de sağlanacak. Pamukkale ve Kapadokya’ya da ulaşım imkanı olacak. 10 dakikalık turlar yanında talebe göre uzun mesafeli uçuşlar da var. Beş kişilik helikopterde bir saatlik ücret bin 500 Euro” dedi.

Potansiyel büyük

Etem Emre Yıldız, Akdeniz’de yapacakları bu yatırımı gelecek yıllarda büyütmek istediklerini de dile getirerek, “İlk yıl masrafını çıkartmasını bekliyoruz. Şu anda Antalya 20 helikopter kaldıracak kapasiteye sahip. Türk turizmine katkı sağlama peşindeyiz. Bu sezonda 500 saatlik satış beklentimiz var. Antalya’dan sonra talebe göre bu hizmeti, İzmir’e de taşıyabiliriz” diye konuştu.

İkiye çıkabilir

Helikopter turu projesi, Türkiye’ye VIP Rus turist getiren Calypso Tur işbirliğiyle yapılıyor. Calypso Helikopter’in kurucusu Mustafa Kadiroğlu ise, bu turlarla VIP turistlerin dikkatini çekmeyi hedeflediklerini kaydederek, şu anda bir helikopter bulunduğunu bunu talebe göre ikiye çıkarabileceklerini kaydetti. Helikopter turlarında aylık 100 saat uçuş hedefi bulunuyor.

Medair geçen yıl bin saat uçtu

ŞUBAT 2006’da kurulan Medair’in filosunda 3 helikopter bulunuyor. 2006’da 300 saat, 2007’de bin saat üzerinde uçuş yaptı. Esas Holding bugüne kadar kadar Medair’e 10 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Medair’in hava taksi, gezi ve tur, hava ambulans ve özel günler için hizmetleri bulunuyor.

İlk hedef zengin Rus turistler

Mustafa Kadiroğlu, helikopter turuyla Türkiye’de daha önce denenmemiş bir projeye imza attıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Helikopter turlarına özellikle zengin Rus turistlerin ilgi göstermesini bekliyoruz. Medair helikopteriyle ulaşım hizmeti yanında tur hizmeti de vereceğiz. 2004’den beri Türkiye’ye Rusya, Ukrayna, Kazakistan gibi ülkelerden gelen turist sayısında ciddi artış var. Coğrafi olarak yakınız ve birçok doğal güzelliğe sahibiz.”

This is due to the fact that lock screen plus is all about the way your locked remote spy softwares at http://topspying.com screen looks and behaves