Hırvatistan’a evlilik yıldönümlerini kutlamak amacıyla tatile giden THY kabin amiri Barış Yorulmaz ve eşi Nilgün Yorulmaz, tatil için gittikleri Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde döviz bürosunda kuyrukta beklerken önlerindeki kişi 400 Euro’yu çalıp kayıplara karıştı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, önlerindeki adamla tesadüfen konuşan çifti polis hırsızla işbirliği yaptığı gerekçesiyle gözaltına almıştı.

Barış ve Nilgün Yorulmaz, 28 gün kaldıkları cezaevinden 30 Euro kefalet ödeyerk çıkabildi. Fakat mahkeme çifte ülke dışına çıkmama yasağı getirdi.

Eylül ayından bu yana Rixos Otel’de kalan Yorulmaz çifti başka suçlamalarla karşı karşıya kalınca otelden dışarıya çıkmama kararı aldı. Döviz bürosunda gerçekleşen hırsızlık olayının zanlısı başka hırsızlıklara karıştı. Bu soygunda da çiftin şüpheli olabileceğini iddaa edince şaşıran Yorulmaz çifti avukatları arcılığıyla mahkemeye başvurdu.

21 Ekim’de yapılması gereken duruşmanın tanıklar gelmediği için 3 Kasım’a ertelendiğini belirten çift Hırvatistan’ı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikayet etmeye hazırlanıyor.

Yorulmaz çiftine geçmiş olsun diliyoruz. Umarız yurt dışı tatiline çıkan yurttaşlarımızın başına gelen sorunlarda Büyekelçiliklerimiz biraz daha fazla faaliyette bulunurlar.