İranlı turistlerin tatili erken başladı

Ramazanın bu yıl tatil dönemine denk gelecek olması nedeniyle, tatil için Antalya’yı tercih eden İranlı turistlerin geçen yıllara göre daha erken geldikleri bildirildi.
Antalya’daki bir su parkı işletmesinin Halkla İlişkiler Sorumlusu Aleyna Mavitaş, İslam dünyasınca kutsal sayılan Ramazan ayının tatil dönemine denk gelmesi nedeniyle her yıl ağustos-eylül ayında tatile çıkan İranlı turistlerin bu yıl tatil planlarını daha erkene aldıklarını söyledi.
İranlıların eğlence anlayışlarının Avrupalı turistlere göre farklı olmadığını vurgulayan Mavitaş, turistlerin daha çok havuza girmeyi ve güneşlenmeyi tercih ettiklerini belirtti. İranlı turistlerin eğlence programlarına da büyük ilgi gösterdiklerini belirten Mavitaş, ”ülkemize tatile gelen ve unutulmaz anılarla dönmek isteyen bütün misafirlerimiz için eğlence programları düzenliyoruz. Özellikle oryantal dans yarışmasına İranlı turistler bayılıyor” dedi.
Ramazan ayının 1 Eylül 2008’de başlayacağını anımsatan Mavitaş, ”her yıl düzenli olarak Antalya’ya tatile gelen İranlı turistler bu yıl tatili biraz daha erkene aldılar. İranlı turistler tatillerini tamamladıktan sonra, Ramazan ayına ülkelerinde hazırlanacaklarını ifade ediyorlar” dedi.
Su parkında havuza giren ve güneşlenen İranlı turistler ise Antalya’da çok güzel bir tatil geçirdiklerini belirttiler. Bazı İranlıların ise görüntü alınmasından rahatsız oldukları gözlendi.

-İRANLI TURİST SAYISI ARTIYOR

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır da mayıs ayı sonu itibariyle Antalya’ya gelen İranlı turist sayısının 5 bin 669 olduğunu belirtti. Çorabatır, ocak-mayıs dönemi itibarıyla geçen yıla göre Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 23 artış olduğunu belirtti.

Lightning bolts make you go faster, while skulls make you slower, and dollars can be gathered in a spy on cell phone without installing software on target phone helpful resources championship mode to build up your car’s performance