Kartalkaya Kayak Merkezi – Bolu

Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu il merkezinin güneydoğusunda bulunan Kartalkaya Kayak merkezi, Köroğlu dağları üzerinde tatilcilere eşsiz güzellikler sunuyor.
Alp kayağı, Kayaklı koşu (Cross-Country) ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahip bulunmaktadır.
Kartalkaya Coğrafya
Kartalkaya Kayak alanı 1850 – 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır. Yöre, yarı ılıman bir iklime sahiptir. Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi orman örtüleri ile kaplıdır.
Kayak için en uygun zaman ise 20 Aralık-20 Mart tarihleri arasındadır. Normal kış koşullarında üç metre kar yağışı görülmektedir. Mevsim başında toz kar mevsim sonunda ise ıslak kar özellikleri görülür.

Kartalkaya Konaklama İmkanları
Kartalkaya’da toplam yatak kapasitesi 1005 olan iki adet konaklama tesisi bulunmaktadır. Otellerde lokanta, yüzme havuzu, disko-bar-oyun salonu mevcuttur. Kayak hocası ve kayak malzemeleri temin edilebilir.

Mekanik Tesisler ve Pistler
2 adet telesiej, 6 adet telesiki ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 mekanik tesiste toplam taşıma kapasitesi 6000 kişi/saattir. 12 adet pistte toplam uzunluk 20 km.yi bulmaktadır.

* Yeşil Lift (Chairlift – 700 m)
* Çamçukuru Lift (Chairlift – 650 m)
* İnekçayırı 1-2 (Ski-Lift – 900 m)
* Resuldede 1-2 (Ski-Lift – 600 m)
* Kazankaya (Ski-Lift – 650 m)
* Köroğlu Lift (Ski-Lift – 1200 m)
* 2 Baby-Lift

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım
Kartalkaya Kayak Merkezi Bolu şehir merkezine 54 kilometre, Ankara karayoluna ise 28 kilometre mefadedir. Ankara Esenboğa Havaalanı – Bolu arası, karayolu ile 220 km., İstanbul Atatürk Havaalanı – Bolu arası ise karayolu ile 275 km.dir.

Bu mesafe özel araç veya otobüsle 45 dakika sürmektedir. Şehir merkezinden kayak merkezine ulaşım 45 dakika sürmektedir. Halk otobüsleri ve minibüs bulunur. Ayrıca bir çok otel müşteriler için servis organize etmektedir.