Kızkalesi deniz hotel tatilcilere farklı bir tatil yaşatıyor. Huzuru, sakinliği, doğallığı ile farkı yaşayacaksınız. Güneşin doğuşuyle birlikte eşsiz denizinde vakit geçirmeye bayılacaksınız. Kızkalesi deniz hotel akdenizin kıyılarında Mersin’in Kızkalesi beldesinde eşsiz güzellikler içersinde tatilcilere dört mevsim hizmet veriyor.

30 odası 90 yatak kapasitesiyle tüm odalarında mini bar, split klima, televizyon, direk telefon, yangına karşı önlem, şifreli kasa, internet ve balkon mevcuttur.

Kızkalesi hakkında
Kız kalesi Korykos kıyı kalesinin 200 m açığındaki küçük adacık üzerindeki kaleye Kızkalesi denilmiştir. Büyük bir bölümü ayakta olan Kızkalesi’nin kuzey ve güney uçları sekiz kuleyle korunmuştur. Kalenin dış çevre uzunluğu 192 m dir. Kızkalesi ile kıyıdaki kale denizden bir yolla bağlanmış, denizden gelecek saldırılara karşı önlem alınmıştır. Karamanoğlu ibrahim Bey tarafından 1448 yılında onarılan Kızkalesi bugün Mersin turizminin sembolü haline gelmiştir. Turistlerin yoğun ilgisini çeken kaleye, kıyıdan balıkçı motorları ile geçebilirsiniz.