Hemen her şeyin turizme göre şekillendiği en büyük tatil merkezlerimizden Marmaris’te merkez veya çevrede istediğiniz her nitelikte konaklama tesisi bulunmaktadır. İsterseniz beş yıldızlı tesis isterseniz bungalovlardan oluşan kamping. Keyfinize kalmış…

Kent merkezinden İçmeler’e doğru gerek sahil şeridinde gerekse iç kesimlerde çok sayıda otel var. İç kesimlere girildikçe daha çok küçük oteller ve apartlar bulunuyor.

İçmeler gibi sonradan gelişen yerler büyük yatak kapasiteleri ile artık kendi başına bir tatil merkezi olarak öne çıkmaya çalışıyorlar. Sahil bandında yer alan otellerin hepsinin önünden denize girilebiliyor.

Çok geniş olmasada kumsal var. Aynı şey İçmeler için de geçerli.

İlçenin küçük, Turizm Bakanlığı belgesi olmayan otelleri de belli bir kaliteyi tutarlar. Küçük otellerin bile hepsinde yüzme havuzu bulunur. Beş yıldızlı otellerin hepsinde kapalı yüzme havuzu vardır. Geniş alanlara yayılmış tatil köyleri de özellikle aktiviteleri seven tatilcilere tavsiye edilir. Otel aktivitelerinin dışında eğlenmek isteyenler de her zevke hitaben değişik yerler bulabileceklerdir.