Marmaris Spor Turizmi

Marmariste tatilinizi unutulmaz aktivitelerle geçirebilirsiniz.

Marmaris’in kapalı spor tesisleri ve yarı olimpik ölçülerdeki kapalı yüzme salonunun varlığı, Marmaris’i özellikle yaz dışı dönemde spor turizmi açısından çekici kılıyor. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme takımlarının hazırlık ve kamp yeri olarak ilgi görüyor. Bu branşların yanısıra satranç, yelken, bisiklet, güreş, triatlon, karate, tekvando gibi birçok spor dalında da yarışma ve turnuvalara uluslararası çapta evsahipliği yapıyor… Marmaris Yat Yarışları da her yıl birçok yerli ve yabancı yatın katıldığı geleneksel bir yarışma olarak başı çekiyor. Marmarisli yeni neslin spora olan düşkünlüğü de spor turizmine yönelmede önemli rol oynuyor tabi ki. Gençlerin ve çocukların yüzde 80’e yakını sporla iç içe.

Su sporları merkezi Marmaris
Marmaris’te kapının önünden denize girilebildiği gibi, Marmaris-İçmeler arasında bir çok noktada, su sporları yapılabilecek işletmeler de bulunmakta. Deniz bisikletinden kanoya, windsurf’ten su kayağına, bananadan paraşüte kadar her türlü su aktivitesi yapılabiliyor bu işletmelerde. En güzeli ve heyecanlısı paraşüt. Marmaris ve çevresinin olağanüstü güzelliği deniz seviyesinden 60-70 metre yükseklikten izlenebiliyor.
Su sporları işletmeleri, Marmaris dışındaki plajlarda da var. Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Bozburun, Orhaniye, Hisarönü, Selimiye, Akyaka gibi…

Aquapark
Marmaris çeşitli yerlerinde suoyunları parkları yer alıyor. Her çeşit kaydırak, dalga havuzları tesisi özellikle çocuklar ve gençler için su parklarını çekici kılıyor.

Kapalı yüzme havuzu
Artık Marmaris’in yarı olimpik kapalı yüzme havuzu var. Marmaris Belediyesi tarafından yapımı kısa sürede tamamlanarak hizmete  giren yarı olimpik yüzme havuzu, ulusal ve uluslararası yüzme yarışları ve sutopu şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor. Deniz kenti Marmaris, yeni yüzme havuzu sayesinde uluslararası yarışmalarda ödüllü genç sporcularının başarısının daha da artmasını sağlayacak. 450 seyirci kapasitesine, 3 yıldızlı otel konforundaki konaklama odalarına, fitness ve saunaya, açık-kapalı kokteyl ve sergi alanlarına  sahip eğitim tesisi çeşitli etkinlikler için de kullanılabiliyor.