1990’lı yıllardan itibaren uyuşturucu, fuhuş, cinayet ve hırsızlıklardan temizlenen metropol güvenle gezebileceğiniz güvenli bir metropol haline büründü. Bu metropolde turist değilsiniz, New York’u New York yapanlar bu şehre dışarıdan gelenler. Dünyada, kendinizi turist gibi hissetmeden dolaşabileceğiniz ender yerlerden biri. Şehre ayak bastığınız andan itibaren kendinizi New York’lu gibi hissedeceksiniz. New York’luların en büyük özelliklerinden biri; burada karşılarına çıkan hiçbirşeye şaşırmayıp sakin durmaları. Böylece ünlüler de korumaları olmadan sokakta rahatça geziyor. New York’ta her an her şey karşınıza çıkabilir ve hayatınızı tamamen değiştirebilir. Zaten bu şehre gelenler bir mucize bekledikleri için buradalar.

New York sanatın her türünde olduğu gibi görsel sanatların en iyilerine de ev sahipliği yapıyor. Eski depo ve atölyelerin yer aldığı Chelsea bölgesinin Hudson kıyılarına yakın cadde ve sokakları bugün galeriler bölgesi. Bunun yanında Modern Sanatlar Müzesi MOMA, Çağdaş sanatlar Müzesi Cooper Hewitt ve New Museum, Amerikan sanatçılarının işlerinin yer aldığı Whitney ve Metropalitan müzelerinde yılın her zamanı ziyarete değer iyi sergiler mevcut.

Butik Otellerde Kalabilirsiniz;

Herkese, her bütçeye uygun uluslararası zincir oteller var. Ama küçük butik oteller çok daha şık ve eğlenceli.

Ulaşım, THY ve Delta’nın New York’a her gün direkt uçuşları var. Yolculuk dokuz saat sürüyor.

Şehir içinde Ulaşım; New York’un gelişmiş bir metro sistemi var. Taksi de çok ve fiyatları uygun. Ama öğleden sonra 4-5 arası nöbet değişimi yaptıklarından bu saatlerde taksi bulmak zor.

Ne Zaman Gidilir; New York’a yılın her dönemi gidilebilir. Noel günleri dışında şehir 7 gün 24 saat yaşıyor, her yer açık, canlı ve her an her şeye ulaşmanız mümkün.