Ülkemizde bulunan plajları resimleriyle beraber aşağıda bulabilirsiniz.

Resimli Olmayan Plajlar

Altınkum plajı ,Sarıyer plajı, Kleopatra plajı, Naki Bey plajı, Süreyya plajı, Sadık Bey plajı, Mert plajı, Bondi plajı, Kaputaj plajı, Esenköy Kadınlar plajı, Karaburun plajı, Kısırkaya plajı, Çiroz plajı, Akkum plajı, Side Plajı plajı, Suadiye Plajı

Resimli Plajlar
1: Kabak Plajı: Kelebekler Vadisi’nden çıkılan patika yolla ulaşılabilen Faralya yakınındaki Kabak, bir iki kamp alanının dışında hiçbir şey bulunamayan plajıyla ve yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili tüm dünyayı uzağınızda bırakıyor.
Kabak Plajı

2:Günlüklü Plajı: Fethiye yakınlarında, hafta sonları koyun sürülerinin plaja indiği, çevresi çam ormanları ve sakız ağaçlarıyla kaplanmış Günlüklü, büyük bir kaçamak isteyenler için iyi bir seçenek.
Günlüklü plajı

3: Ortakent Plajı : Bodrum yolu üzerinde bulunan, su kayağından yelkene pek çok su sporunun yapılabileceği plajıyla Ortakent, büyümeyen çocuklar için iyi bir tatil seçeneği.
Ortakent Plajı

4: Hisarönü Koyu Plajı: Datça yarımadasına bakan iki küçük plajı, Türkiye’nin 20 sene öncesini hatırlatan restoran ve küçük pansiyonlarıyla Hisarönü Koyu, esintili havasından dolayı rüzgar sörfçülerinin tercihi.
Hisarönü Koyu Plajı

5: Gemiler Plajı : Ölüdeniz’in yakınında bu kadar sessiz bir yer olduğuna inanmanın güç olmasına rağmen Gemiler, etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olup taze mezeler sunan birkaç güzel restoranıyla sessiz sakin bir koy.
Gemiler Plajı

6: Amos Plajı: Bozburun yarımadasındaki iki tatil köyünün arasına gizlenmiş küçük bir koy olan Amos, ahşap şezlonglarının arasına çakıl taşları dağılmış plajıyla, Marmaris’in ışıklarına rağmen koy boyunca uzanan bozulmamış bir güzelliğe sahip
Amos Plajı

7: Kaputaş Plajı: Kalkan-Kaş yolu üstündeki mola duraklarından biri olan Kaputaş, hiçbir tesisin bulunmadığı plajıyla denize girip güneşlenmek için iyi bir seçenek.
Kaputaş Plajı

8: Çıralı Plajı : Ağaç evleriyle ünlü Olimpos’un hemen ilerisinde bulunan Çıralı’nın, caretta carettalar için 3kmlik koruma alanının bulunduğu plajıyla huzur veren bir atmosferi bulunuyor.
Çıralı Plajı

9: Kelebekler Vadisi Plajı: İki yüksek kayalığın arasında kalan, çoğu ziyaretçisinin Fethiye ve Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaştığı vadide elektrik, yol ve inşaat bulunmuyor ancak kamp yapmak serbest.
Kelebekler Vadisi Plajı

10: Ovabükü Plajı: Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli.
Ovabükü plajı