Polenezköy İstanbullulara harika tatil imkanı sunuyor. İstanbul’un yoğun iş stresinden ve çalışma temposundan bunalan ve ilk fırsatta şehirden kaçma isteyen vatandaşlar için Polonezköy İstanbul’un yanı başındaki en uygun tatil kaçış noktalarından biri…

Polonezköy, 1923 yılında Polonya ile Türkiye arasında yapılan sözleşme ile Polonezköy olarak anılmaya başlanır ve köyde yaşayanlar da Türkiye vatandaşı olurlar. Zaman zaman köyden göçler olsa da, Polonezköylüler topraklarına gözlerinin içi gibi bakarlar. Bir zamanlar yaralıların, savaştan kaçan askerlerin sığındığı köy, bugün metropol merkezinden kaçanların sığındığı bir tatil köyü havasına büründü. Polonezköy’deki restoranlarda sunulan enfes yemekler, keyifli bir haftasonu kaçamağını lezzetli bir ziyafete dönüştürüyor.

Orman içinde 5 kmlik yürüyüş alanı bulunuyor.

Geniş çayırlar, pansiyonlar, leziz yemekler sunan restaurantların bulunduğu eşsiz bir mekan.

Özellikle günübirlik geziler yada haftasonu konaklamalı tatil düşünenler için ideal.

Tabiat Parkı’nda Havuz sefası , hamak keyfi, fayton gezisi yapmayı deneyin!

Polenezköy’e Ulaşım

1.) Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün ilk çıkışı olan Kavacık sapağından girilerek 1 km sonra Kavacık’a gelince sağa sapıp (Acarlar benzin istasyonunun önünden)  düz gidiliyor, 5 km sonra benzin istasyonundan sola dönülüyor ve buradan 8 km sonra da Polenezköy’desiniz

2) Fatih Sultan Mehmet köprüsünün ilk çıkışı olan Kavacık sapağından girip, 2 km sonra sola dönülüp Acarlar Sitesinden geçerek ulaşılabilir.

3)Tem’in Ümraniye Sarıgazi çıkışından eski Şile yoluna girip, Alemdağ’a gelindiğinde Cumhuriyet Köyü yönünde ilerliyoruz. Cumhuriyet Köyü’ne gelince de sola dönerek ulaşıyoruz.

4) Beykoz üzerinden Toygar’a oradan Mahmut Şevket Paşa’ya oradanda Üçpınarlar mevkisine, güneye yönelerek ulaşılabilir.