Saklıkent Kayak Merkezi – Antalya

Akdeniz Bölgesinde Antalya’nın batısında Beydağları üzerinde, Antalya kent merkezine 50 km. kuzeybatıda yer alan Saklıkent Kayak Merkezi Antalya’ya yakınlığı nedeni ile bir günde iki mevsimin birden yaşanabildiği ender yerlerden biridir.
2550 m. yükseklikteki dağda kayak alanları 2000 m. – 2400 m. yükseklikler arasındadır. Kayak mevsimi kısadır. Kar kalınlığı kayak mevsiminde 50-100 cm.dir. Karasal iklim hüküm sürmektedir.

Saklıkent Konaklama
Kayak Merkezinde 14 yatak kapasiteli pansiyon, 80 kişilik restoran, kafeterya ve kır kahveleri bulunmaktadır.

Mekanik Tesisler ve Pistler
240 kişi/saat ve 340 kişi/saat kapasiteli iki adet telesiki hizmet vermektedir. İki adet pist kolay ve orta zorluk derecesindedir.

Diğer Bilgiler
Antalya çıkışından sonra 11 km. yol bitiminde çam ağaçları arasından geçen çok güzel manzaralı yolla ulaşılan Saklıkent Yaylası, ağaç yetiştirme sınırı üzerindedir. Saklıkent Yaylasının büyük bir kısmında Saklıkent Yapı Kooperatifi tarafından 480 adet villa tipi konut yapılmıştır. Saklıkent Yaylası çevresinde bulunan ve kışın kar nedeniyle yolu kapalı olan kar çukuru, Fesikan, Yazır Yaylaları görülmeye ve gezilmeye değer yerlerdir. Kar çukuru mevkii iki tepe arasında olması nedeniyle Saklıkent yaylasından çok daha fazla kar tutmaktadır. Yaylalar arasında yaya yürüyüş yolları ve arazi vitesli araçların gidebileceğii yollar vardır

Saklıkent Ulaşım
50 km.lik Antalya-Saklıkent yolunun 11 km.si (Antalya-Doyura Köyü çıkışı) asfalttır. Şehir merkezinden tesise otobüs, taksi yada otellerin servis araçlarıyla bir saatte ulaşılmaktadır.