Tesettür otelleri olarak anılan turistik tesislerin müşterilerinden şikayet yağıyor. İnternette otellerle ilgili yapılan şikayetlerin yayımlandığı tatil sitelerine gönderilen mesajlarda tesettür otellerin hizmet kalitesinde sınıfta kaldığı ve din sömürüsü yaptığı belirtiliyor.

Son yıllarda muhafazakar kesime hizmet verdiğini iddia ederek art arda açılan ve tesettürlü otel diye anılan işletmelere tatile giden vatandaşlar, son derece öfkeli. Geçtiğimiz günlerde Zaman gazetesinde Kurşun kalem adlı köşede, Harem-selamlık uygulaması gerçekleştiren otellerde kalanların şikayetlerine yer verildi.

İlk olarak 1990’lı yılların sonlarına  doğru kurulmaya başlayan tesettürlü otellerin sayısı günümüzde 40’a ulaştı. Kadın ve erkeklerin farklı alanlarda havuza veya denize girdiği, alkollü içki bulundurmayan bu oteller, hızlı büyümeye karşın, hizmet kalitesini yükseltemedikleri gerekçesiyle sert eleştirilere uğruyor. İnternette, tesettürlü otellerin tanıtımına ilişkin 250 kişinin katıldığı bir ankette katılımcıların yüzde 56’sı bu otelleri pahalı olarak nitelendirdi. Katılanların ancak yüzde 22’si fiyatları normal yüzde 20’si de ucuz bulduğunu belirtti. Çoğunluğu tam pansiyon olarak hizmet veren bu otellerin günlük fiyatları, ortalama 100 TL civarında.