Uzak Doğunun en medeni, temiz, güvenli ve kendine has özellikleriyle eşsiz bir şehir olan Tokyo’yu birlikte keşfetmeye hazırmısınız.

Sokak Modası Çok Renkli

Sokak modasını izlemek için daha iyi bir kent olamaz. Shibuya istasyonuna yakın Harajuku bölgesi dünyanın en kalabalık kavşağı. Aynı zamanda Tokyo sokak modasını ve gençliğini izlemek için en iyi yer. Özellikle Omotesado Caddesi’ne gidin ve fotoğraf çekmeye başlayın! Japonlar seve seve poz veriyorlar.

Balık Halinde Suşi Yemeyi Unutmayın

Tsukiji Fish Market dünyanın en büyük balık hali. Şehrin güneyinde deniz kenarında yer alıyor. Gün boyu hareketli ama en yoğun saatler sabah 4-6 arası; restoran sahipleri açık artırmalara katılıp tuna balığı alıyor.

Fotoğraf çekmeme şartıyla açık artırmayı izleyebilirsiniz, sonra haldeki restoranlarda en taze suşileri tadabilirsiniz.

Gelecek Tokyo’da çok önce başlamış gibi. İnsan bu şehirde kendini başka bir gezegende hissetmekten alıkoyamıyor. Şehrin sadece tek bir merkezi, simgesi, ikonu, meydanı yok; onun yerinde bol ışıklı fosforlu tabelalar, sesli reklamlar, çocuk sesli kadınların yaptığı anonslar, yemyeşil parklar ve üste geçen beş altı katlı yollar var.

Şehir çok kalabalık ama arada bolca bahce ve yeşil alan bulunuyor. Dev gökdelenlerin yanında iki katlı evler, çatılardan çıkan milyonlarca anten, aralara serpiştirilmiş tapınaklar, caddelerde binlerce insanın karşıdan karşıya geçtiği kavşaklar ve çeşit mimari ile değişik bir kent Tokyo.

Kiraz Parkı

Tokyo dünyanın en kalabalık ama aynı zamanda en çok parka sahip, en yeşil şehirlerden. Kent parklar sayesinde nefes alıyor. 75 farklı tür kiraz ağacı bulunan Shinjuku Goyen parkını gezmeyi unutmayın.

Tokyoyo ne zaman gitmeli;

Yağmurların başlayıp nemin dayanılmaz hale geldiği haziran-ağustos aylarında gitmenizi tavsiye etmiyoruz. Ünlü kiraz çiçeği yağmurunu izlemek için nisanda gitmelisiniz.

Tokyo’ya ulaşım Türk Hava yolları hergün Tokyo’ya sefer düzenliyor.

Şehir içinde ulaşım; Tokyo’da çok gelişmiş bir metro sistemi var. Taksiler pahalı ama beyaz eldivenli şoförlerin kulandığı, para üstünün tepside uzatıldığı taksilere mutlaka bir kez binmelisiniz.