Turizimcilerden hayvan katliamı haberine yanıt

Seçim Aydın: Lobiler turist çekmemizi istemiyor.

Bir grup İngiliz’in “http://www.turkeymassacre.wordpress.com” adlı internet sitesi aracılığı ile Türkiye’deki hayvan ölümlerine dikkat çekmek amacı ile başlattığı kampanya turizmcilerin tepkisine neden oldu. TUROFED 2. Başkanı Aydın, kampanya ile yaratılan “hayvanlar cehennemi” imajının vicdani duyguların ticari hırsla esir alınma girişiminden başka bir şey olmadığını savundu. Aydın yaptığı açıklamada, gerekli duyarlılığın geliştirilmesi ve bu tür vahşet manzaralarının yaşanmaması için turizmciler olarak en az diğer ülkeler kadar girişimde bulunulduğunu, Türkiye’de hayvan katliamı olarak sunulabilecek örneklerin geçmişte kalan olumsuzluklar olduğunu kaydetti.

Söz konusu internet sitesinde yürütülen faaliyetlerin bir karalama kampanyası olduğunu belirten Aydın şunları dedi:

“Türkiye ile hizmette, kalitede rekabet etme imkanı bulamayanlar, bu tür karalamalara başvurarak yetersizliklerini saklama derdindedirler. Etik değerlerin en fazla olması gereken turizm sektöründe, Türkiye’nin turizmdeki gelişimi ve lider ülke olmaya doğru gitmesinden rahatsızlık duyan çevrelerin ve Türkiye düşmanı lobilerin bir eseri olan bu son karalama kampanyasını, en kötüsü de ticari açlıkla yapılan bu karalamaları turizmci olarak kınıyorum. Bu karalamaya destek verilmesi, hak verilmesi gereken bir gelişme değil, Türkiye’deki her kesimin protesto etmesi ve kınaması gereken bir durumdur. Turizmciler olarak bunun gibi girişimleri ve maksatlı kampanyaları kınıyoruz.”

Aydın, sivil toplum kuruluşlarını ve bütün vatandaşları bu gibi karalama kampanyalarına karşı duyarlı olmaya davet etti.

The find my homework answers hormone-receptor complexes bind to specific sites in the cell’s dna and stimulate the transcription of specific genes