Turizm Haberleri

Expadia Turizm Şirketinin yaptığı araştırmaya göre Fransızlar kaba, cimri ve yabancı dil konuşmadıkları için en az sevilen turistler seçildi. ABD’liler ise en çok harcayan turistler olmasına karşın turistler arasında en kirli turistler olarak tanımlandı.

Araştırma Turistlerin seyahat alışkanlıklarını, davranışlarını ve iletişim becerilerini mercek altına aldı. Araştırma dünyada en çok turist ağırlayan ülkenin Fransa olduğunu ama Fransızların bu duruma rağmen Fransız kaldığını gösteriyor. Bunuda araştırmanın sonucu Fransızların en sevimsiz turistler olduğuna dayandırıyor. Expedia tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen araştırmada giyimden, harcamaya, davranışlardan güleryüzlülüğe kadar ayrı dokuz kriterle değerlendirme yapan şirket en çok sevilen turistlerin ise Japonlar olduğunu belirtti.

Japon turistler temiz, düzenli, kibar ve şikayet etmeyen turistler olarak seçildi. Amerikalı turistlerin ise özellikle bahşiş konusunda cömert olduğu belirtilirken yerel dili kullanmada ABD’liler en önde yer aldı.

Bir başka ilgi çeken ise ABD’li turistlerin yanlış telaffuz etme korkusu yaşamadan gittikleri ülkede konuşulan dille sipariş vermeye çalıştıkları belirtildi. Bu konuda en zayıf turistler ise Fransızlar çıktı.

ABD’li turistlerin diğer özellikleri ise en kötü giyinen, kirli ve en çok şikayette bulunan gürültülü turistler olarak nitelendi.

Yapılan araştırmaya göre en şık turistler ise İtalyanlar. Giyim konusunda ise İtalyanları İngilizler takip ediyor. Araştırma neticesinde en sevilen ikinci grup ise İngiliz Turistler oldu. İngiliz Turistler kibar, sessiz ve iyi davranışlar sergileyerek ikinci sırasına yerleşti.

Kanadalı, Alman ve İsviçreli turistler Japon turistler gibi sessiz ve sakin olarak tanımlanırken İspanyol ve Yunan turistler listenin sonlarında en az sevilen turistler kategorisinde yer aldı.