Yerli turist yabancı indirimi

Odeon Tur İç Pazar Yöneticisi Fuat Ersoy, iç pazar müşterileri için dış pazar müşterilerinin sahip olduğu olanaklardan daha ucuza tatil olanakları sunmaya başladıklarını belirterek, beş yıldızlı otelde bir hafta her şey dahil konaklama, uçakla ulaşım, transferler ve şehir turu dahil 572 YTL’ye tatil satmaya başladıklarını bildirdi.

Odeon’un Tur İç Pazar Yöneticisi Fuat Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardır Türk müşterilerin, “Yabancıların sahip olduğu olanaklarında tatil olanağı bulamıyoruz” şikayetlerinin artık tarihe karıştığını iddia etti.  İlk kez bir tur operatörünün iç pazarda yabancıdan uygun tatil olanağı sunduğunu ifade eden Ersoy, yaz boyunca her hafta 7 günlük paket tatil programları düzenlediklerini belirtti. Bu paket programlarla iç pazara da dış pazardan daha cazip tatil paketleri sunduklarını dile getiren Ersoy, “Bir hafta beş yıldızlı bir otelde her şey dahil konaklama, uçakla ulaşım, transferler ve bir şehir turu dahil fiyat 572 YTL. Uçak, transfer, 7 gece her şey dahil konaklamanın olduğu 4 yıldızlı otel 527 YTL, üç yıldızlı otel 480 YTL’den satılıyor. Ayrıca anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla da taksit olanakları sunuyoruz” dedi.

Ersoy, sundukları bu olanaklarla Türklerin yabancı turistlerden aynı olanaklardaki tatile 200 Avro daha ucuza sahip olabileceğini öne sürerek, “Yerli turist Avrupalı turist ile aynı olanaklardaki tatile 200 Avro daha ucuza sahip olacak. Rusya’dan gelen turistten ise 250 Dolar daha ucuza tatil yapabilecek. Bunu sağlamamızda uçak hareketinin büyük rolü var. Antalya’daki yatak kapasitesinin fazlalığı, enflasyonun ve döviz kurunun fazla yükselmeyişi de etkendir” diye konuştu.

Ersoy, iç pazarın da erken rezervasyona alıştığını, Haziran ayına kadar düzenlenen erken rezervasyon indiriminden 16 bin kişinin faydalandığını, kendi tur şirketleriyle bu yıl tatil yapacak 40 bin Türk müşterinin 25-30 Milyon YTL civarında harcama yapmasının beklendiğini sözlerine ekledi. Odeon Tur Genel Müdür Vekili Vahit Petek de, Odeon Tur’un Türkiye’ye 17 ülkeden turist getirdiğini bildirdi.

After all, I want my reader to read https://www.essaydragon.com and enjoy the book