Kendinizi rüzgara bırakmanız yeter… Birkaç saat mesafede, denizin kalbine batan güneş, mavi pencereli evler, buzuki ve özgürlükle ışıldayan bir dünyaya tanıklık ediceksiniz. Ve şimdi, hiç olmadığı kadar ucuz… Gitmekte kalmakta daha kolay.

TILOS ADASI;  Tilos’un ormanlarında farklı kuş türlerine rastlamak için doğa turlarına katılabilirsiniz.

Megalo Chorio’daki, İviskos evlerinin teras manzarası için ideal. Ilakat evlerinin geniş avlusu aileler için uygun. Otel arayışında olanlar için Dream Island’da kalabilirsiniz.

PAROS; Saati sekiz euroya bisiklet kiralayıp, Parikia’dan Naousa’ya doğru yola çıkın. Giorgos Moraitis Winery, organik şarap üreten, güler yüzlü, samimi bir yer. Temiz hava ve güzel şarap ikilisi, Paros’u daha da güzelleştirecek.

Lefkes Village, adanın en yenilerinden. Yeşili ve mavisi bol otelde odalar ferah ve mini balkonlu. Hotel Dina ise şık bir lokasyona sahip. Yanında adanın meşhur restoranı Apollon, karşısında Pirate Bar var.

SANTORİNİ ADASI; Tarihi bölge Thira’da Yunan mitolojisinin izlerini sürün. Yunan tanrıçaların şaraplar eşliğinde eğlendikleri meşhur gecelere burası ev sahipliği yapmış. Helenistik rüyalarınız burada canlanabilir. Şarap demişken Thira dönüşü Iama Wine Store’a uğramayı unutmayın adanın meşhur şaraplarını burada bulabilirsiniz.

GAVDOS; Adanın iki kumsalı, Agios Ionnis ve Potamos yaz uykusu için birebir. Kumlara uzanıp dalacağınız birkaç saatlik uyku, yılın yorgunluğunu alır götürür. Adada 12-22 Haziran arası, sanat festivali var.

Beyaza bürünmüş, taş evlerden oluşan pansiyonlar bulunuyor. Sırt çantanızı sırtlayıp, boş olan bir pansiyona kendinizi atın.

MYKONOS ADASI;  Mykonos’un çarşısında bir tur atın. Dar sokaklarına serpiştirilmiş mavili beyazlı butiklerde dolanıp, turu bir kadeh rose şarapla noktalayın. Yeme-içmeden fırsat bulursanız, adayla özdeşleşmiş yel değirmenlerini seyre dalın.

Belvedere, Mykonos’un en elagan otellerinden biri. 1850’lerden kalma eski Yunan evinin restore edilmesinin ardından açılan, tamamı beyaz otel merkeze birkaç adım mesafede. Konfor ve Mykonos beach’lerine yakınlık arayışındaysanız aradığınız lezzet olabilir.